5 Mart 2014 Çarşamba

Pürüzsüz Bir Ten Makyajı İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Merhabalar...
Bugün sizlere mükemmel ten makyajı için dikkat etmemiz gereken püf noktaları nelerdir ? Bunlardan bahsedeceğim.


Öncelikle cilt tipimize uygun bir temel cilt bakımı rutini oturtmalıyız..Fondoteni uygulamadan önce cildimizi cilt tipimize uygun bir temizleyici ile temizlemeli ardından gerekiyorsa tonik sürmeli ve son olarak cilt tipimize uygun nemlendiricimizi de sürerek cilt bakımı rutinimizi tamamlamalıyız.
Gözenek problemimiz varsa yada cildimizde 2-3 saat içerisinde parlamalar baş gösteriyorsa yada ten makyajımızın pürüzsüz gözükmesini istiyorsak cilt tipimize ve beklentimize uygun bir "Makyaj Bazı " kullanmalıyız.
Makyajımızın  uzun süre bozulmadan kalmasını istiyorsak Sabitleyici Sprey kullanmalıyız.

Aşırı yağlı bir cilde sahipsek gün içerisinde cildimiz sürekli parlıyorsa "Yağ Emici Mendil"  kullanarak cildimizdeki fazla yağdan arındırarak makyajımızı tazelemiş oluruz.
Cildimizde pul pul dökülmeler oluyorsa ve fondoteni uyguladıktan bir süre sonra kabuklanmalar başlıyorsa; öncelikle cildimizi çok iyi nemlendirmeliyiz. Haftada 2-3 kere peeling yaparak yada fırça kullanarak ölü deriyi cildimizden atmalıyız.


Birde unutmamamız gereken bazı püf noktaları var ki..

Makyajımızı iyice temizlemeliyiz. (ne kadar yorgun olursam olayım makyajımı temizlemeden asla uyumam)
Temel cilt bakımımızı cilt tipimize ürünleri kullanarak her sabah ve akşam düzenli olarak yapmalıyız.
Hangi cilt bakım ürününü kullanırsak kullanalım etkileri bir yere kadardır. Sağlıklı beslenmeli ve bol bol su içmeliyiz.


4 yorum:

  1. Merveciğim hayırlı olsun bloğun ancak gezme fırsatı buldum ;)

    YanıtlaSil
  2. Kullandiginiz fircanin markasi nedir ve memnunmusunuz?

    YanıtlaSil
  3. Sephora.. memnunum ama kullanırken dikkatli olmakta fayda var , sert hareketlerden kaçınmak gerekiyor yoksa cilde zarar verebilir..

    YanıtlaSil

Yorumlarınızı bekliyorum ...